Krångel?

Information och nyheter samt eventuell feedback.

Moderators: Jönas, Rolfen, Hellbender

slade
Posts: 1290
Joined: Thu Dec 08, 2005 15:42

Post by slade » Sun Oct 01, 2006 19:19

märkt inget av detta faktiskt

User avatar
Garcia
Posts: 1364
Joined: Fri Jul 29, 2005 18:12
Location: Göteborg

Post by Garcia » Sun Oct 01, 2006 19:55

Jag har också märkt att det är trubbel. :cry:

User avatar
Bazzoni
Posts: 1779
Joined: Sun Jun 05, 2005 0:44

Post by Bazzoni » Mon Oct 02, 2006 18:59

börjar bli lite trött på det. blir inte att jag läser eller skriver på forumet lika ofta. skrev nyss ett långt inlägg och klickade på "Skicka" och fick upp sidan kan inte visas. orkar inte skriva inlägget igen. :(

Rolfen
Administratör
Posts: 4269
Joined: Fri Mar 11, 2005 16:42
Contact:

Post by Rolfen » Mon Oct 02, 2006 19:26

Jag har kontaktat one.com där sajten ligger och dom säger att det varit små driftstörningar. Själv har jag inte upplevt några större problem men blir problemen riktigt störande får jag väl försöka hitta ett annat webhotell.

User avatar
Bazzoni
Posts: 1779
Joined: Sun Jun 05, 2005 0:44

Post by Bazzoni » Tue Oct 17, 2006 22:45

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

User avatar
Daniel
Posts: 3289
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:40
Location: Umeå

Post by Daniel » Tue Oct 17, 2006 22:54

sånt som händer ibland på alla phpBBs

User avatar
Bazzoni
Posts: 1779
Joined: Sun Jun 05, 2005 0:44

Post by Bazzoni » Tue Oct 17, 2006 23:22

är det alltså bara jag som haft problem i princip dagligen på det här forumet senaste tiden? Åtkomsten helt nere emellanåt, laddar segt hela tiden. Jag kör på comhem-uppkoppling och har inga problem med andra sidor. :(

User avatar
Hellbender
Moderator
Posts: 7660
Joined: Thu Mar 31, 2005 7:19
Location: Sala

Post by Hellbender » Wed Oct 18, 2006 5:35

Nej det är faktiskt samma problem här. Tycker att det varit riktigt trögt den senaste tiden.

User avatar
SWE-X
Posts: 7636
Joined: Sat Mar 12, 2005 14:50
Location: Helsingborgsregionen

Post by SWE-X » Wed Oct 18, 2006 8:22

Samma problem här. Hoppas inte att hela skiten brakar ihop och alla inlägg försvinner ut i cyberrymden... :shock:
One bastard goes in, and another one comes out

User avatar
apelsin
Posts: 1083
Joined: Thu Sep 22, 2005 21:30
Location: Norrköping

Post by apelsin » Sat Oct 21, 2006 21:13

Fy helvete så segt allting går den senaste tiden. Ikväll har det nästan varit stört omöjligt att komma in på sidan överhuvudtaget. SUCK! :x

User avatar
Bazzoni
Posts: 1779
Joined: Sun Jun 05, 2005 0:44

Post by Bazzoni » Mon Oct 23, 2006 19:33

ööööffff.
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

User avatar
Shivaya
Posts: 2666
Joined: Mon May 29, 2006 19:46
Location: Gävle

Post by Shivaya » Mon Oct 23, 2006 19:44

Kan inte skicka nåra priv mess *huh*
Jag varnade ju er att inte gå ut ikväll...

Post Reply